👁️  12

Ал Насар славеше во шестото коло со 3-1 против Ал Раид, а во центарот на вниманието се најде Кристијано Роналдо. Португалецот имаше добра шанса да постигне гол од слободен удар, но истиот заврши во камерманот позади голот. На голема среќа тој нема последици од силниот удар.

Cristiano Ronaldo’s free kick for Al Nassr hit the cameraperson 😨

(via @YNWAVVD) pic.twitter.com/Ve5Awn6T49

— ESPN FC (@ESPNFC) September 16, 2023

Инаку Роналдо се запиша во листата на стрелци на оваа средба.