👁️  5

Поради одрон на патот село Извор – село Иванчишта сообраќајот се одвива по една коловозна лента, соопшти вечерва АМСМ.

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по наместа влажни коловози.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.