👁️  40

Фудбалаерот на Манчестер Сити, Кајл Вокер, одлучи да остане во клубот и покрај тоа што постигна вербален договор со Баерн Минхен.

Раководството на Баварците долго преговара со колегите од Сити за трансферот на фудбалерот, но, сепак, клубовите немале време да се договорат за сумата.

Раководството на Манчестер Сити на играчот му понуди нов договор, а Вокер моментно ја разгледува понудата.

Дефанзивецот е во Манчестер Сити од 2017 година. Минатата сезона, 33-годишниот играч одигра 39 натпревари за англискиот клуб во сите натпреварувања.

Неговиот актуелен договор со „граѓаните“ е до летото 2024 година.