👁️  5

По 20 години Њукасл се враќа во Лигата на шампионите, првиот натпревар го игра денеска со почеток од 18:45 часот на гостински терен кај Милан.

Фановите на Њукасл кои отпатуваа во Италија ги окупираа пабовите во Милано. Дел од нив, веројатно со неколку пива повеќе во себе, уживаа во дождот лизгајќи се по подот, додека тие го правеа тоа, останатите ги бодреа.

These Newcastle fans enjoying the rain in Milan this evening😂 #NUFC pic.twitter.com/7RlS6CsCpC

— Football Away Days (@AwayDays_) September 18, 2023