👁️  5

Времето утре ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи, соопшти УХМР. Кон крајот на денот облачноста ќе се намали, а температурата ќе се движи од 9 до 29 степени.

Потоа, како што информира УХМР, следува период на стабилно време со постепен пораст на дневната температура.