👁️  2210

На 11.04.2023 околу 15 часот на Меѓународен аеродром Скопје, полициски службеници лишиле од слобода две лица Е.А. ( 32) и Е.Б. (31) поради основи на сомнение за сторено кривично дело неовластено навлегување во воени објекти и правење скици или цртежи на воени објекти и борбени средства.

Лицата биле задржани во полициска станица, известен е јавен обвинител и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.