👁️  12

Ал-Наср ќе му гостува на Персеполис во првото коло на азиската Лига на шампиони. Пресметката ќе се одигра на „Азади стадион“ во Техеран, а Кристијано Роналдо и соиграчите веќе пристигнаа во иранскиот град.

Снимките од улиците на Техеран се неверојатни. Илјадници навивачи откако го здогледаа автобусот со одбележјата на Ал-Наср, тргнаа да трчаат по него извикувајќи го името на Роналдо. Љубителите на фудбалот беа во транс, прво го опколија, а потоа и трчаа по автобусот.

هي أشيـاء لا تُشتـرى 💛

كُن أقرب وشاهد كواليس وصول #العالمي 🤩
إلى العاصمة الإيرانية طهـران
عبـر حساب #النصر الرسمي في سناب شات 🤳https://t.co/Hrdf7HugGG pic.twitter.com/lsgfBiP2Uv

— نادي النصر السعودي (@AlNassrFC) September 18, 2023

Сепак, ситуацијата излезе од контрола кога Роналдо, Мане и соиграчите пристигнаа во хотелот. Бргу навивачите го пробија обезбедувањето и влегоа до рецепцијата. Илјадници фанови извикуваа „Роналдо, Роналдо“ во затворените предели на хотелот.

🚨 C’est 𝗜𝗡𝗖𝗥𝗢𝗬𝗔𝗕𝗟𝗘 ce qu’il se passe en Iran : l’hôtel où logent les joueurs d’Al Nassr a été forcé par des habitants venus de tout Téhéran voir Cristiano Ronaldo. 😭🇮🇷

Al Nassr joue demain contre Persépolis en LDC asiatique. 🏆🌏pic.twitter.com/ykYMVKAdcU

— Instant Foot ⚽️ (@lnstantFoot) September 18, 2023

Персеполис ќе го дочека Ал-Наср пред празни трибини, меѓутоа Роналдо нема лесно да се движи низ Техеран.