👁️  1580

МВР и затворската полиција вечерва во затворот Идризово запленија хероин кој се обидел да го внесе затвореник кој се враќал од отсуство, дознава Centar.mk од извори во истрагата.

Од МВР само потврдуваат за CENTAR.mk дека е во тек акција во затворот Идризово, но детали најавуваат за утре.