👁️  5

Барселона освои четири бода по првите две кола во Ла Лига, по ремито без погодоци кај Хетафе, синоќа во финишот од мечот го скрши отпорот на Кадиз и победи со 2-0, Роберт Левандовски не постигна гол.

Роберт Левандовски важи за еден од најдобрите напаѓачи во светот, но лошо влезе во новата сезона. Не постигна погодок во првите две кола во лигата.

Тоа последен пат му се случило во сезоната 2012/13 кога играше за Борусија Дортмунд.

0 – Barcelona striker Robert Lewandowski 🇵🇱 has failed to score in his first two games of a league season for the first time since 2012/13 in the Bundesliga with Borussia Dortmund. Strange. pic.twitter.com/Kjv5a7i3Ed

— OptaJose (@OptaJose) August 21, 2023