👁️  19

Ал Итихад сега тргнува по Давид Алаба, ѕвездата на Реал Мадрид. Се шпекулира дека понудата вредна 40 милиони евра веќе стигнала до “кралевите“, додека Алаба би земал 25 миолиони евра годишно што е двојно повеќе од тоа што сега зема во Мадрид.

Сепак се напоменува дека овој трансфер тешко би се реализирал сега ако се знае во овој момент Алаба и тоа како му потребен на Карло Анчелоти по тешката повреда на Едер Милитао.