👁️  516

Доцна попладнево е регистриран земјотрес со јачина од 2,4 степени близу Битола, а потресот бил почувствуван од жителите на градот.

Епицентарот бил на 10 километри од Битола, покажуваат податоците на Сеизмолошката опсерваторија.

Изминативе денови имаше слаби земјотреси во Битола и во Делчево.