👁️  12

Земјотрес со јачина од 4,1  степен според Рихтеровата скала е регистриран претпладнево во Албанија.

Потресот бил во 8:17 часот со е пицентар  на 20 километри јужно  од Ерсека, на длабочина од седум километри.

Регистрирани се последователни потреси и во други области во јужниот дел на земјара, но со послаб интензитет. (МИА)