👁️  5

Земјотрес со јачина од 3,2 степени е почувствуван околу 08:30 часот во Босна и Херцеговина.

Според ЕМСЦ, епицентарот бил на 18 километри од Зеница, на длабочина од девет километри.

Се почувствувал и во Сараево и во другите делови на Босна и Херцеговина.

Некои коментари под постот на EMSC тврдат дека бил силен и краткотраен, други пишуваат дека потресол згради.

Засега нема информации за евентуална штета или повредени.