👁️  5

Крилниот напаѓач на Манчестер јунајтед, Мејсон Гринвуд е баран на трансфер пазарот.

Пред два дена Манчестер јунајтед ги сумираше резултатите од внатрешната истрага за наводите за силување на неговата девојка од страна на играч и заклучи дека Гринвуд е невин. Сепак,играчот од средниот ред го напушта клубот.

Според „ESPN“, Јунајтед е свесен за интересот за 21-годишниот Англичанец и од англиските клубови и од странство.

Манчестер јунајтед сака веднаш да го продаде играчот или да го испрати на позајмица.