👁️  47

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, оцени дека денешните преговори во Брисел со  премиерот на Косово Албин Курти и високиот претставник на Европската Унија за надворешна политика и безбедност, Жозеп Борел, биле тешки.

Според него, разговорите се одржале „во речиси невозможни услови“.

„Не беше лесен ден во Брисел. Во тешки и речиси невозможни услови, една неуспешна средба“, вели Вучиќ во видеото кое го објави на својот Инстаграм профил.