👁️  964

Силен земјотрес ја потресе централна Италија. Според првичните информации, земјотресот бил со јачина од 6,1 степени. Тој бил почувствуван и во Хрватска.

Земјотресот бил почувствуван и по целото јадранско крајбрежје.

Италија вчера ја погоди уште еден земјотрес, со јачина од 4,5 степени со епицентар во близина на Џенова.