👁️  40

Фудбалерите на Беса славеа на домашен терен со 1-0 против Кожуф Гевгелија во дерби натпреварот на шестото коло во Втората македонска фудбалска лига.

Домаќините до водство од 1-0 стигнаа во судиското надополнување во првиот дел преку Емини, додека конечните 2-0 беа поставени во 89. минута од страна на Адеми.

Пелистер очекувано на домашен терен славеше против Новаци со 4-1, додека Тетекс успеа да ја изненади Детонит Плачковица добивајќи ја со 4-0. На стадионот „Билјанини извори“ Охрид славеше со минимални 1-0 над Скопје. Во крајно жесток натпревар Башкими и Каменица САСА одиграа 2-2.

ПЕЛИСТЕР – КАРАОРМАН 4-1 

БЕСА – КОЖУФ ГЕВГЕЛИЈА 2-0 

БАШКИМИ – КАМЕНИЦА САСА 2-2 

ПОБЕДА – НОВАЦИ 1-1 

ТЕТЕКС – ДЕТОНИТ ПЛАЧКОВИЦА 4-0

АРСИМИ – ВАРДАР НЕГОТИНО 1-0

ОХРИД – СКОПЈЕ  1-0 

ОСОГОВО – БЕЛАСИЦА 3-1