👁️  2140

Репрезентацијата на Србија вечерва од 20 часот игра важен натпревар против Швајцарија кој мора да го добие ако сака место во осминафинале на Светското првенство (СП), а пред почетокот се случи мал инцидент на трибините.

Србите се налутија кога забележаа швајцарски „навивачи“ кои носеа кече, па решија да ги истераат од трибините, а поголем инцидент спречи полицијата која реагираше веднаш и ги отстрани од местото на кое беа сместени.

И пред самиот меч се појавија тројца навивачи со кечиња, а притоа во нивна придружба имаше полиција. Видеото може да се погледне ТУКА.