👁️  1265

На социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа автомобил кој вози по автопат во спротивна насока.

Снимката е направена од автобус, и како што се тврди, таа е на некоја делница од македонски автопат.

Сличен проблем имаше пред две години на автопатот Скопје – Тетово, кога коњ впрегнат во запрега и без контрола „возеше“ во спротивна насока.

Видеото може да го отворите ТУКА.