👁️  5

Вистински моменти за паметење во спортскиот центар „Борис Трајковски“ во Скопје. Македонија славеше убедливо со 3-0 против Црна Гора во вториот натпревар на Европското првенство 2023 со што е веќе во голема мера со место во осминафиналето на ЕП, за првпат во својата историја.

Сето тоа донесе силни емоции меѓу македонските репрезентативци кои не можеа да ја скротат радоста.

Капитенот Никола Ѓоргиев, на крај, ја повика публиката на трибините во „Борис Трајковски“ во еден глас заедно да ја отпеат македонската химна како начин за уште едно одбележување на еден од најзначајните моменти во историјата на македонската одбојка…