👁️  1356

Ирскиот ММА борец Конор Мекгрегор бил удрен од автомобил додека возел велосипед.

Тој објави видео на Инстаграм по несреќата велејќи дека „можел да биде мртов“, додека човекот кој го прегазил му се извинува велејќи му на Мекгрегор дека му е жал.

Тој му одговара дека „се е во ред“ додека човекот го враќа дома по судирот.

-Ме удри автомобил одзади. Блокада со сонце, возачот не можеше да ме види. Со полна брзина помина низ мене. Фала ти Боже, не беше мое време, вели Мекгрегор кој се чувствува добро.