👁️  936

Јахта долга 40 метри потона во Средоземното Море. Овој немил настан се случил во Италија на околу 15 километри од градот Катанзаро.

На социјалните мрежи кружат видеа на кои се гледа моментот кога јахтата потонува во морето.

На јахтата имало девет лица, пет членови на екипажот и четворица патници. Овој брод патувал од Галиполи до Милаца кога потонал.

За среќа, италијанската крајбрежна стража ги спаси сите девет лица.