👁️  810

Селекторот на ракометната репрезентација Кирe Лазаров, го објави конечниот список на ракометари со кои вечерва нашата селекција ќе ги брка првите бодови во квалификациите за следното Европско првенство.

Во „Борис Трајковски“ ќе гостува селекцијата на Луксембург, а за оваа средба Лазаров се реши на трибини да ги остави Мартин Томовски, Костадин Петров, Марко Митев и Михајло Младеновиќ. Поради повреда надвор од стројот е и левото крило Дејан Манасков.

Дуелот вечерва започнува со почеток од 19 часот.