👁️  26

За изгледот на пејачката Николија Јовановиќ се зборуваше откако зачекори на јавната сцена, а во неколку наврати зборуваше и за естетските корекции. Имено, Николија на својот Инстаграм профил сега објави видео во кое е сосема природна, без навестување на шминка.

Бидејќи на челото и околу очите не и се гледаше ниту една брчка, многумина се запрашаа што направила со лицето, а оваа мистерија пејачката ја откри самата.

– Одам на ботокс еднаш до двапати годишно и веќе нема потреба. Добро, попуст на ботоксот, но моето лице е буквално совршено – истакнала пејачката во својата објава, а потоа открила дека ги истетовирала веѓите и усните.

– Буквално се е совршено, не мрда, нема потреба да доаѓам на корекција уште две години – рече Николија.

Да потсетиме, пејачката неодамна зборуваше за естетски зафати.

– Сакам да кажам за што се каам, за што не. Првото нешто што го направив беа градите. Имав многу голем комплекс затоа што бев рамна како даска. И таа операција ми помогна да се чувствувам добро во моето тело во моите дваесетти. Но, сега во моите триесетти, никогаш не би правела силикони и кога би можела да се вратам во минатото, никогаш не би ја направила таа операција бидејќи мислам дека природните гради се најубави, а имплантите се непотребни. Мене малите гради ми се поубави од поголемите и мислам дека на оваа возраст би имала совршена самодоверба доколку градите ми останат такви какви што се. Поправката би оставила многу лузни, но слободно можам да кажам дека се каам – признала Николија во своето видео на социјалната мрежа ТикТок.

– Уште една глупост што ја направив, а за среќа колку што е можно поправена, се усните. Како дете, ставав метакрилат на мојата прекрасна уста поради некоја глупава мода. Тој со текот на времето стана искривен и јас изгледав како патка. Минатата година хируршки го извадив целиот тој вештачки материјал од устата и сега се речиси природни како што беа – открила еднаш пејачката.