👁️  691

На 12.09.2022 околу 19:15 часот во СВР Скопје било пријавено дека во градски автобус на бул.„Паризански одреди“ едно лице со остар предмет нападнало и повредило двајца малолетници од с,Буковиќ, скопско.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.