👁️  2203

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец, поизразен долж Повардарието.

Во Скопје претежно сончево со слаб до умерен променлив ветер.

Во петок не очекува сончево време, но со облаци, додека во сабота и недела повторно ни доаѓа нестабилно време со дожд, грмежи и ветер.

Од УХМР велат дека во следните два дена ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност и со благ пораст на дневната температура.

Во сабота кон крајот на денот и во недела ќе има локална појава на нестабилна облачност со краткотраен пороен дожд и грмежи.