👁️  75

Времето утре ќе биде локално нестабилно, проследено со пороен дожд и грмежи, соопшти УХМР.

Минималната температура ќе биде во интервал од 11 до 20, а максималната ќе достигне од 24 до 34 степени.

Во следните денови, како што информира УХМР, времето ќе биде претежно стабилно и топло со умерен, повремено засилен ветер од северен правец.