👁️  12

Фудбалските тимови на Барселона и ПСЖ ги договорија сите детали и сè ќе биде официјално во текот на оваа недела околу трансферот на Усман Дембеле.

Французинот не беше дел од составот на Барса која успеа да го освои трофејот „Жоан Гампер“ и покрај тоа што учествуваше на еден од последните тренинзи.

Според најавите Дембеле за 50 милиони евра ќе биде нов фудбалер на францускиот шампион, а клубот од „Камп Ноу“ ќе добие „само“ 25 милиони евра.