👁️  12

ВО СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ ќе се задржи посвежо време со ниски утрински температури, а утре долж Повардарието ќе дува засилен северен ветер.

Во четврток на места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. За време на викендот се очекува пораст на температурата.