👁️  250

Вчеравечер жител на Струмица била уапсен откако со нож се обидел да го нападне својот татко, информираат од МВР.

„На 17.12.2022 во 21.30 часот во Струмица, полициски службеници од СВР Струмица го лишиле од слобода Д.Т.(42) од Струмица затоа што околу 21.00 часот во семејниот дом, по кратка расправија, се обидел со остар предмет да го нападне неговиот татко, а оштетил и дел од покуќнината“, велат од МВР.