👁️  355

Беласица денеска гостува во Скопје кај Локомотива, но пред мечот тренерите на струмичкиот тим биле истепани од непознати лица.

По пристигнувањето во соблекувалната на игралиштето на Фортуна во Синѓелиќ биле нападнати од неколку лица, кои се заканиле дека ќе употребат и огнено оружје.

Скандал пред почетокот на натпреварот од Втората македонска лига помеѓу ФК Пехчево Скопје и ФК Беласица. Во гостинската соблекувална на игралиштето на Фортуна, со нула обезбедување од страна на полициска служба, нашиот тренер и тренерот на голмани беа физички нападнати со тупаници и шлаканици од засега неидентификувани лица, додека кон нашите фудбалери и стручен штаб беа упатени закани дека ќе биде искористено и огнено оружје, објавија од Беласица.