👁️  1139

Маж паднал од балкон и починал на самото место, соопшти охридската полиција.

Ноќеска во 01.22 часот во СВР Oхрид било пријавено дека В.Б. (69) од селото Мешеишта, општина Дебарца, паднал од балкон на семејната куќа и починал.

Смрт без траги на насилство е констатирана од лекар во Итната медицинска помош Охрид, а увид извршија јавен обвинител и полициски екипи.