👁️  5

Македонскиот кошаркарски тим ТФТ доведе уште едно засилување за престојнава сезона и тоа засилување на плејмејкерската позиција.

Се работи за Алан Луис кој претходната кампања ја минал во редовите на Монтреал каде имал просек од 9,3 поени, 3,8 скокови, 5,3 асистенции и 1,3 украдени топки по натпревар.

Тој е играч кој има двојно државјанство, Канада и Хаити.