👁️  2903

На 16.12.2022 во 17.00 часот на Меѓународен аеродром Скопје, полициски службеници ги лишиле од слобода У.Ш.(61) и Љ.С.Ш.(58), двајцата од Република Турција, затоа што го нарушиле јавниот ред и мир со меѓусебна физичка пресметка во воздухоплов кој летал на релација Скопје- Истанбул.

Тие биле задржани во полициска станица и по целосно документирање на случајот, против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.