👁️  3512

СВР-Битола започна акција за пронаоѓање на 15-годишниот А.И., малолетник од Битола кој, како што пријавила А.И. (33 г.), синоќа во 22.10 часот се оддалечил од својот дом.

Се превземаат мерки за пронаоѓање на лицето, велат од СВР-Битола.