👁️  3064

На 13.11.2022 во 00.50 часот во СВР Скопје од Итната медицинска помош било пријавено дека од хотел на ул.„Чаирска” за укажување лекарска помош била земена Р.Д.(27) и истата била пренесена во Комплекс клиники „Мајка Тереза”.

Според МВР, таму починала, при што од лекар била констатирана смрт без траги на насилство.