👁️  26

Покрај тоа што беше во најдобриот тим во 1.коло во Ла Лига, Столе Димитриевски ја има и најдобрата одбрана во ова стартно коло во новата сезона во Ла Лига.

Македонецот беше брилјантен на гостувањето кај Алмерија, неговот тим победи со 0:2 и освои големи три бода.

Па така официјалните лица во Ла Лига кои го водат медиа центарот, една од одбраните на Столе ја прогласија за најдобра во ова 1.коло.