👁️  810

На 17.09.2022 во 16.40 часот на подрачјето на Кисела Вода, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода А.Ќ.(21) од Скопје затоа тоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана.

По документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.