👁️  5

Лиснато тесто, сирење, шунка и уште неколку состојки ќе бидат доволни за ова одлично јадење.

Доколку сте љубители на лиснато тесто и сирење, нема сомнеж дека ќе ви се допадне ова јадење:

СОСТОЈКИ:

2 ролни лиснато тесто
200 гр сирење
100 гр шунка
1 јајце за премачкување
100 гр рендан пармезан