👁️  12

Едноставен рецепт, погоден дури и за почетниците во кујна

СОСТОЈКИ:

500 гр тенки кори
3 јајца
200 гр сирење
250 гр замрзнат спанаќ
4 лажици пченкарно брашно
1/2 прашок за пециво
30 мл масло
50 мл јогурт
малку сол
масло за прскање на корите

Подготовка: