👁️  36657

На 17.09.2022 во 20:50 часот во Кавадарци, полициски службеници од Полициската станица Кавадарци го лишиле од слобода Т.К.(43) од Кавадарци.

Тој е приведен поради тоа што претходно во близина на неговиот дом со воздушна пушка пукал во мачка.

По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.