👁️  2357

СВР Скопје поднесе кривична пријава против О.Н.(52) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „силување“.

На 12.06.2022 во Скопје, пријавениот со употреба на сила извршил обљуба врз 69-годишна жена.