👁️  1573

Синот на поранешниот американски претседател Доналд Трамп го шокираше светот со Твит во кој бара од НАТО да престане да ја вооружува Украина откако нејзини проектили погодија територија на Полска.

„Откако ракета на Украина го погоди нашиот НАТО сојузник Полска, можеме ли барем сега да престанеме да трошиме милијарди за нејзиното вооружување?” – напиша тој на Твитер.

Неговиот твит го сподели и руската амбасада во Македонија.