👁️  971

На 02.09.2022 околу 20.20 часот кај место викано „Куклишка крстосница“ во Струмица полициски службеници од Регионалниот центар за гранични работи Исток пронашле товарно моторно возило „фолксваген транспортер“ со скопски регистарски ознаки, во кое биле пронајдени 22 лица мигранти. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.