👁️  2336

Бразил во понеделникот убедливо со 4:1 ја совлада Јужна Кореја и се пласираше во четвртфиналето на Светското првенство, а медиумите и навивачите на социјалните мрежи сега дебатираат за еден детал од тој натпревар.

Имено, додека Нејмар требаше да изведе слободен удар, неговиот соиграч Касемиро му стави нешто во нос.

Некои навивачи сметаат дека се работи за забранета супстанца и бараат од Меѓународната фудбалска асоцијација (ФИФА) да провери за што се работи.

Сепак, бразилските медиуми тврдат дека се е чисто и дека тоа е маст што се користи за прочистување на дишните патишта.