👁️  1657

Пејачката Северина Вучковиќ последните години е во голем финансиски проблем, поради што, меѓу другото, настанал и семеен проблем кога се степала со нејзината сестра во станот на нивната мајка во Сплит, а парите се главната причина и за нејзиниот развод од Игор Којиќ.

Како што пишуваат медиумите, пејачката не била задоволна од тоа што наследникот на Кеба не можел да ги задоволи нејзините апетити, поради што избувнала.

Последниот во низата беше кобен за нивниот брак. Тој инцидент се случил за време на короната и беше последната капка во чашата од врската помеѓу Севе и Игор.

-Таа на почетокот на пандемијата побарала пари од Игор за да му ја даде таа сума некому за услуга, без да прецизира на кого и зошто, но тој и рекол дека нема пари колку што барала од него. Но, и тогаш не сакал да ја остави на цедило, па побарал од татко му Кеба да му позајми. на почетокот немаше никаков проблем, но неговата снаа никогаш не беше задоволна и секогаш бараше повеќе. Сето ова се случи во екот на пандемијата на вирусот, кога сите гледаа како да врзат крај со крај и да преживеат, вели извор за српските медиуми.

Според неговите зборови, Северина потоа физички го нападнала Игор.

-Таткото на Игор не сакаше да му даде пари и наместо тоа да го разбере, Северина ги навреди и понижи Кеба и нејзината свекрва Оља. Рекла дека таа е крива што Игор не е свој човек, ја префрлила топката од еден на друг член на семејството, а во еден момент со раката го удрила Игор по главата и рамото. Тоа беше крајот. Ја зела чантата, ги спакувала работите што ги нашла, влегла во својот џип и се упатила во правец кон Загреб. Но, не стигнала далеку бидејќи била спречена од полицијата. Во сила бил полициски час и не ѝ било дозволено да ја напушти куќата. И направиле записник и таа морала да плати казна од 50.000 динари – вели соговорник, кој добро ги познава семејните односи на Којиќ.

Посочува и дека Кеба за време на бракот  меѓу Северина и Игор, им дал повеќе од 70.000 евра.

-Кеба им помагаше во секоја ситуација. Игор не го ни праша за што им требаат пари, туку несебично им даде. За возврат добил само неблагодарност. За потребите на Северина и дал повеќе од 70.000 евра. Нему не му е гајле за тие пари, но целото семејство беше повредено од нејзиниот однос кон Игор и останатите членови,  заклучува изворот.