👁️  12

Аријан Адеми се врати во Динамо Загреб откако денеска го официјализираше договорот со хрватскиот шампион.

Првиот кој го пречека популарниот „Аки“ на „Максимир“ беше македонскиот интернационалец Стефан Ристовски. Ристовски на посебен начин го пречека својот соиграч и добар пријател, со маица со ликот на Адеми.