👁️  12

Таа неодамна се пофали дека го положила возачкиот испит, а Кристина Пенава, во јавноста попозната како Кристина Мандарина, се уште има причина за славење. Таа за својот 28 роденден ги почести своите фанови на социјалните мрежи со разголени фотографии.

Таа позираше без облека, а градите ги покри со налепници додека носеше розова лента преку телото и носеше круна на главата. Таа се пофали со витка линија, а на друга фотографија го покажа и задниот дел.

Обожавателите се придружија на коментарите и и испратија убави желби за нејзиниот посебен ден.

– Секогаш беше среќна и весела: Убавица, среќен ти роденден; Ти си како кукла – ѝ напишале тие. Инаку, Кристина неодамна на својот Инстаграм профил ја пофали нејзиниот инструктор Томислав Стуниќ откако го положи возачки испит.

Да потсетиме, Кристина се прослави пред четири години кога продаваше мандарини на штанд покрај пат. Многумина минувачи тогаш ја забележаа поради нејзиниот атрактивен изглед, најмногу поради бујните гради кои ги покажуваше во тесни маички.

Оттогаш Кристина направи неколку естетски зафати и призна дека имала операција на градите, операција на усните и носот. Денес, како што велат нејзините фанови, таа е непрепознатлива.