👁️  12

Продолжува периодот на релативно топло време за овој период од годината.

Утре ќе дува умерен, а во западните делови повремено засилен ветер од југозападен правец, соопшти УХМР.

Потоа во следните денови по одделни котлини ќе има појава на утринска магла, а кон средината на неделата локални врнежи од дожд.