👁️  5

Барселона ја започна сезоната со повреда на важен играч. Роналд Араухо заработи повреда на мускулот што ќе го оддалечи од терените одредено време.

Клубот ги потврди информациите, но допрва треба да каже колку долго Уругваецот ќе отсуствува.

Ова е лоша вест за дефанзивецот, кој има клучна улога во срцето на одбраната на Чави. Минатата година тој пропушти дел од сезоната со слична дијагноза, а сега сите во тимот се надеваат дека не е нешто сериозно.